Back to Question Center
0

Semalt: Tricks Spammers Përdorimi për të lulëzuar?

1 answers:

Michael Brown, Semalt Menaxheri i Suksesit të Klientit , thotë se nuk ka rëndësi se sa të kujdesshëm jeni, spam gjithmonë do të merrni email spam në kutinë tuaj. Çfarë është e vështirë për t'u kuptuar është se si spammers arrijnë të marrin të gjitha ato adresa email. Megjithëse ju mund të merrni disa masa parandaluese, pak mund të bëni me këtë çështje. Në afat të gjatë, spammers gjithmonë gjejnë një mënyrë për të marrë adresën tuaj të postës elektronike. Përdoruesit thjesht nuk arrijnë të kuptojnë arsyen e kësaj praktike të keqe.

Voxbox World Telecom Inc e Kanadasë nuk konsiderohet të jetë një kompani fitimprurëse. Sidoqoftë, spamterët nuk duket se kujdesen për këtë - how to create infographics for free. Një spammer që e quan veten Francis hyped këtë kompani në mesazhet e postës. Francis thjesht bleu aksione nga Voxbox dhe pastaj vendosi të dërgonte mesazhe spammie për të gjetur një marrës të lakmuar dhe rishitur aksionet e tij në një fitim.

Skema e tillë e skemës "hale dhe pompë" po bëhet shumë popullore. Edhe nëse keni filtra spam, spammers gjithmonë gjejnë një mënyrë për të shmangur ato duke siguruar që email-et e tyre të spam dërgohen te marrësi i synuar. Ata preferojnë të përdorin strategjinë e përmendur më lart, pasi u lejon atyre të kenë sukses pa pasur lidhje me një faqe interneti që do të spam. Të gjitha ato që kanë nevojë janë një mesazh që tregon një gjendje. Hulumtimi i kryer nga Jonathan Zittrain, profesor i Universitetit të Oksfordit dhe Laura Frieder, profesor Asistent i Universitetit Purdue, ka treguar se arsyeja pse lulëzojnë spammers është se këto skema funksionojnë! Nëse çdo gjë shkon sipas planit, ata bëjnë rreth 5 për qind të kthimit, ndërsa ata që kanë arritur të blejnë aksionet e tyre humbasin gati 7 për qind të investimeve të tyre.

Lajm i mirë është se ju mund të përdorni një metodë të thjeshtë por efektive për të hequr qafe spammers. Para së gjithash, ju duhet të fshini spamin. Pa marrë parasysh sa e bukur dhe joshëse është oferta, kundërshtoni dhe mos e blini atë. Sepse shumica e njerëzve e blejnë atë thjesht sepse nuk e kuptojnë se është spam. Dhe gjithnjë mos harroni se përpjekja për të bërë një dollar të shpejtë mund të luajë truket për ju.

December 7, 2017
Semalt: Tricks Spammers Përdorimi për të lulëzuar?
Reply