Back to Question Center
0

Semalt: Scrapers falas për programuesit

1 answers:

Nëse keni nevojë ndonjëherë për të tërhequr të dhëna nga faqet e palës së tretë, shanset janë që preferoni TV zyrtare. Megjithatë, ekzistojnë disa rrëmbyesit e uebit në internet që mund ta bëjnë punën tuaj më të lehtë, dhe si programues ose zhvillues, mund të nxjerrni të dhëna nga sa më shumë vende që dëshironi.

1. Skrapar Data:

Data Scraper është një program i thjeshtë, por i fuqishëm dhe i dobishëm i scraping web. Ai jo vetëm që gërmon imazhet dhe tekstet por gjithashtu analizon listat dhe tabelat nga një faqe e vetme ose e shumëfishta - buy fake bank notes. Pastaj, ky mjet konverton ose ruan të dhënat e nxjerra në skedarë XLS dhe CSV. Ajo është pa kosto dhe vjen me shumë karakteristika. Megjithatë, programuesit dhe zhvilluesit profesionistë duhet të përdorin versionin e tyre të paguar që vjen me shumë karakteristika dhe nuk kërkon ndonjë kodim.

2. Web Scraper:

Web Scraper është një zgjerim i Chrome që mund të integrohet lehtësisht me shfletuesin tuaj të Google Chrome. Kjo lejon përdoruesit të krijojnë sitemaps për të treguar mënyrën se si duhet të navigohet një vend dhe llojin e të dhënave që ju nevojitet për të kapur. Programuesit dhe zhvilluesit duhet vetëm ta shtojnë këtë zgjerim në Chrome e tyre dhe të fillojnë nxjerrjen e të dhënave.

3. Scraper:

Kur është fjala për nxjerrjen e të dhënave, zhvilluesit dhe programuesit duhet të përballen me shumë sfida. Megjithatë, me kruajtësin, puna e tyre mund të bëhet më shpejt dhe më e lehtë se kurrë. Ky është një kruajtës i lehtë për përdorim që mund të nxjerrë të dhëna në formën e tabelave, imazheve, listave dhe teksteve. Ju vetëm duhet të klikoni në butonin Scrape nga menuja e saj të lartë të djathtë dhe le këtë mjet të bëjë punën e tij.

4. Octoparse:

(Octoparse) vjen me opsione të fuqishme dhe është një nga scrapers më të mirë të internetit në internet..Mund të merret lehtë me faqet tuaja statike dhe dinamike me AJAX, cookies dhe Javascript. Ju vetëm duhet ta shkarkoni këtë program dhe ta aktivizoni atë. Gjithashtu do të fshehë përmbajtjen që nuk dëshironi të nxjerrë, dhe shërbimi i saj i cloud ju mundëson të nxjerrni një sasi të madhe të të dhënave brenda pak minutash.

5. ParseHub:

Parsehub është një program i famshëm i scraping web që mbledh të dhëna nga faqet dhe bloget që përdorin JavaScript, cookies dhe teknologjinë AJAX. Ajo ka një teknologji unike të mësimit të makinës që mund të lexojë, vlerësojë, transformojë dhe analizojë të dhënat tuaja relevante pa asnjë problem.

6. Scraper vizuale:

Visual Scraper është e madhe për ata që duan të nxjerrin imazhe dhe fotografi video. Është një kruajtës i lirë i uebit që vjen me një ndërfaqe të thjeshtë pikë-klikimi dhe përdoret gjerësisht për të grumbulluar të dhëna relevante nga interneti. Ju do të merrni të dhënat në kohë reale nga faqet e dëshiruara dhe do ta eksportojnë atë në formën e XML, CSV, SQL dhe JSON.

7. Hub Outwit:

Ky freeware vjen me mjaft karakteristika dhe më së miri për Windows, Linux dhe sisteme të tjera operative. Do t'ju lejojë të grumbulloni të dhëna nga më shumë se pesëdhjetë mijë faqe web. Megjithatë, versioni i premium mund të gërshetojë mbi 130.000 faqe interneti pa ndonjë problem.

8. Dexi.io: ​​

Gjithashtu i njohur si CloudScrape, Dexi.io është një karier i njohur me bazë shfletuesi. I lejon përdoruesit të grumbullojnë të dhëna dhe ofrojnë tri lloje të ndryshme të robotëve për të bërë punën e bërë lehtësisht. Ajo mund të kryejë detyra që lidhen me zvarritjen, nxjerrjen dhe tubacionin e të dhënave.

9. Webhose.io:

Webhose.io është një freeware që na siguron me server anonim të proxy web dhe merr punën e bërë sa më shpejt të jetë e mundur. Nuk bën vetëm faqet tuaja, por arkivon gjithashtu të dhëna; kjo do të thotë që ju nuk do të duhet të shqetësoheni për humbjen e informacionit të dobishëm pasi ai do të ruhet në dosjen e saj Arkivi.

December 7, 2017