Back to Question Center
0

Mjetet më të dobishme të Scraping Site për Developers - Vështrim i shkurtër nga Semalt

1 answers:

Zvarritje në internet përdoret gjerësisht në fusha të ndryshme këto ditë. Është një proces i komplikuar dhe kërkon shumë kohë dhe përpjekje. Sidoqoftë, vegla të ndryshme të servisimit të uebit mund të thjeshtësojnë dhe automatizojnë të gjithë procesin e zvarritjes, duke i bërë të dhënat të lehta për tu qasur dhe të organizuara. Le të shikojmë listën e mjeteve më të fuqishme dhe më të dobishme të servileve të internetit deri më sot. Të gjitha mjetet e përshkruara më poshtë janë mjaft të dobishme për zhvilluesit dhe programuesit.

1. Scrapinghub:

Scrapinghub është një nxjerrje e të dhënave të bazuara në cloud dhe mjet për zvarritje në ueb - article maker online. Ndihmon nga qindra e mijëra zhvillues që të marrin informacionin e vlefshëm pa asnjë problem. Ky program përdor Crawlera, i cili është një rrotullues i mençur dhe i mahnitshëm. Ai mbështet kundërsulmën e kundërt të masës dhe crawls bot-protected websites brenda disa sekondave. Për më tepër, ju lejon të indeksoni faqen tuaj nga adresa të ndryshme IP dhe vende të ndryshme pa ndonjë nevojë për menaxhimin e proxy-ve, fatmirësisht, ky mjet vjen me një mundësi të plotë HTTP API për t'i bërë gjërat menjëherë.

2. Dexi.io: ​​

Si shfletuesi i bazuar web browser, Dexi.io ju lejon të scrape dhe ekstrakt dy faqet e thjeshta dhe të avancuara. Ajo siguron tre opsione kryesore: Extractor, Crawler, and Pipes. Dexi.io është një nga programet më të mira dhe më të mahnitshme të uebit ose programeve të zvarritjes së uebit për zhvilluesit..Ju ose mund të ruani të dhënat e nxjerra në makinën tuaj / hard disk ose merrni atë të pritur në serverin e Dexi.io për dy deri tre javë para se të arkivohen.

Webhose.io:

Webhose.io mundëson zhvilluesve dhe webmasters për të marrë të dhëna në kohë reale dhe crawls pothuajse të gjitha llojet e përmbajtjes, duke përfshirë video, imazhe , dhe tekstin. Ju mund të ekstraktoni më tej skedarët dhe përdorni burimin e gjerë të burimeve të tilla si JSON, RSS dhe XML për të ruajtur skedarët tuaj pa ndonjë problem. Për më tepër, ky mjet ndihmon në qasjen e të dhënave historike nga seksioni i tij i Arkivës, që do të thotë që ju nuk do të humbni asgjë për disa muajt e ardhshëm. Mbështet më shumë se tetëdhjetë gjuhë.

4. Importi. Io:

Zhvilluesit mund të formojnë grupe të dhënash private ose të dhëna importuese nga faqet e veçanta të uebit në CSV duke përdorur Import.io. Është një nga mjetet më të mira dhe më të dobishme të zvarritjes së internetit ose nxjerrjes së të dhënave. Mund të nxjerrë 100 faqe brenda sekondave dhe është i njohur për API-në e tij fleksibile dhe të fuqishme, e cila mund të kontrollojë Import.io në mënyrë programore dhe ju lejon të keni qasje në të dhënat e organizuara mirë. Për një përvojë më të mirë përdoruesi, ky program ofron aplikacione falas për Mac OS X, Linux dhe Windows dhe ju lejon të shkarkoni të dhëna si në formatet e tekstit dhe imazhit.

5. 80legs:

Nëse jeni një zhvillues profesional dhe jeni duke kërkuar në mënyrë aktive një program të fuqishëm të zvarritjes së webit, duhet të provoni 80legs. Është një mjet i dobishëm që merret me sasi të mëdha të të dhënave dhe na siguron materialet e zvarritjes me performancë të lartë në asnjë kohë. Për më tepër, 80legs punon me shpejtësi dhe mund të zvarritet faqet e shumta ose bloget në sekonda të thjeshtë. Kjo do t'ju lejojë të merrni të dhëna të plota ose të pjesshme të faqeve të lajmeve dhe mediave sociale, RSS dhe feed Atom, dhe bloget e udhëtimit privat. Gjithashtu mund të ruani të dhënat tuaja të organizuara mirë dhe të strukturuara në skedarët JSON ose Google Docs.

December 7, 2017
Mjetet më të dobishme të Scraping Site për Developers - Vështrim i shkurtër nga Semalt
Reply