Back to Question Center
0

Semalt Ofron Çështje të dobishme në Top 5 Scrapers Web

1 answers:

Shpesh, informacioni që na nevojitet merr bllokuar në një vend dhe ne nuk mund ta rrahin apo zvarriten siç duhet. Ndërsa disa vende bëjnë përpjekje për të paraqitur të dhëna në formate të pastra dhe të strukturuara, të tjerët nuk mund të sigurojnë ndonjë strukturë të zvarritjes së internetit ose të skrapimit të të dhënave. Kjo është arsyeja pse ne do të duhet të hyjmë në crawlers më të mirë të internetit, në minatorë dhe në scrapers. Këtu kemi diskutuar pesë mjetet kryesore në këtë drejtim - tours of ballestas.

1. Webhose.io:

Webhose.io mundëson marrjen e të dhënave në kohë reale nga burimet dhe faqet në internet. Pjesa më e mirë është se ky program minon dhe zvarrit faqet e përshtatshme dhe paraqet të dhëna në format të pastër dhe mirë të organizuar. Ai gjithashtu na mundëson që të gërmojmë të dhënat në bazë të fjalë kyçeve, frazave, gjuhëve dhe natyrës së tyre. Rezultatet përfundimtare mund të merren në formën e skedarëve XML, RSS dhe JSON. Edhe pse ky program është pa kosto, ju mund të përdorni versionin e tij premium nëse doni të përdorni Webhose.io për qëllime komerciale. Plani i paguar do t'ju mundësojë që të dërgoni disa kërkesa HTTP në serverin kryesor, duke e bërë të lehtë për ju të hallkani dhe zvarritni faqet.

2. Scrapy:

Scrapy është një kornizë e fuqishme dhe e mahnitshme e kapërcimit dhe zvarritjes në internet. Pjesa më e mirë është se ky program mbështetet nga një komunitet ekspertësh me të cilët mund të kontaktoni për këshilla të dobishme dhe

3. Hub Outwit:

Nëse ju nuk jeni të kënaqur me kodet, outwit Hub do t'ju ofrojë ndërfaqen vizuale të dobishme, duke e bërë të lehtë për ju të zvarritni dhe të minusni të dhënat, versioni i tij i pritur është në dispozicion në faqen zyrtare, dhe versioni i lirë mund të shkarkohet nga çdo dyqan në internet. që nuk kërkon që ju të keni aftësi programimi.

4. Octoparse:

Ashtu si Hub Outwit, Octoparse është një kruajtës i fuqishëm i uebit, servil, dhe minator i të dhënave. faqet dinamike duke përdorur Javascript, cookies, redirects, dhe AJAX. Ky program web do të ndihmojë nxjerrjen e çdo faqe ose bl og dhe do të nxjerrë dy lloje themelore dhe të avancuara të të dhënave. Të gjitha informacionet e vlefshme që ju nevojiten mund të themelohen në zonën e magazinimit të reve të Octoparse. Kjo ju mundëson të nxjerrni faqet e internetit me shumicë brenda një ore dhe ju do të merrni cilësinë më të mirë me API Octoparse. Më lejoni këtu t'ju them se ky freeware është mbështetës vetëm për Windows dhe nuk është i disponueshëm për ndonjë sistem tjetër operativ.

5. Web Scraper për Chrome:

Nëse keni Google Chrome si shfletuesin tuaj primar të internetit, duhet të zgjidhni Web Scraper. Është një program i zvarritur dhe i minierave që ju lejon të krijoni sitemaps për bloget tuaja personale dhe faqet e internetit të biznesit. Ju vetëm duhet të shkarkoni, instaloni dhe shtoni këtë kruajtëse në shfletuesin tuaj të Chrome dhe shihni se si do të nxjerrë të dhëna nga faqet e tua të dhëna. Ju gjithashtu mund të importoheni Sitemaps ose të përdorni templates e saj për të përmirësuar pamjen dhe performancën e përgjithshme të faqes tuaj. Ai do të ruajë të dhënat tuaja të nxjerra në skedarët CSV ose në dosjen e vet të arkivit.

December 7, 2017