Back to Question Center
0

Cilat janë artikujt më të lartë të kërkuar në Amazon dhe si mund të përfitoni prej tyre?

1 answers:

A keni menduar ndonjëherë se cilat produkte janë më të kërkuarat në Amazon? Ky informacion nuk është i fshehur nga të gjithë. Megjithatë, jo të gjithë përdoruesit mesatar, si dhe tregtarët online, dinë se si ta marrin atë. Megjithatë, ata që kërkojnë produktet për të shitur në faqen e e-commerce ose direkt përmes Amazon mund të jenë të interesuar në këtë informacion.

Në këtë artikull, ne do të diskutojmë disa artikuj të kërkimit të TOP në Amazon që mund t'ju ndihmojnë të bëni një pasuri. Dhe nëse do të futesh në transportin e anijeve ose në biznesin e tregtisë elektronike, mund të blini këto ose produkte të ngjashme nga platformat me shumicë, si f.i. Alibaba ose Aliexpress - creat infographic. Për më tepër, ne do të diskutojmë mënyrat se si të krijojmë një fushatë marketingu për shitjen me pakicë të këtyre produkteve të nxehta me sukses.

Pra, le të diskutojmë disa produkte të nxehta në Amazon që mund t'i përdorim për të mbledhur para.

Para se të vazhdojmë diskutimin e artikujve më të kërkuar të Amazon në Amazon, unë do të doja t'ju hapja pak, por të rëndësishme e-commerce sekrete. Për të pasur sukses ju duhet të theksoni konsumatorin tuaj, jo të ardhurat tuaja. Ju duhet të gjeni problemin e përdoruesit dhe ofroni atij zgjidhjen më të mirë në formën e produktit që ju shitni me pakicë. Për të vendosur procesin e duhur të shitjes, ju duhet të fitoni pse klientët tuaj potencialë do të shpenzojnë para për atë që propozoni. Ka gjithmonë një arsye për çdo blerje. Nëse e dini këtë arsye, ju mund të menaxhoni procesin e shitjes dhe të bëni para në baza të rregullta. Gjëja më e mirë për këtë është që ju duhet të promovoni edhe produktet tuaja, pasi që përdoruesit do të jenë të interesuar edhe për ju. Me të gjitha këto është përmendur unë do të doja të them se ju duhet të përqëndrohet më shumë në gjetjen e një grupi kryesor të njerëzve që janë në kërkim të mënyrës për të zgjidhur çështjet e tyre primare. Nëse je me fat të gjesh këta njerëz, mund t'i shesësh ato produkte të shumta që lidhen me problemet e tyre në vend të vetëm një.

Pra, tani kur ju keni një ide se ku të filloni biznesin tuaj e-commerce, ne mund të vazhdojmë tek artikujt më të kërkuar të Amazon.

Në ditët tona, monitorët e kompjuterëve kanë nivelin më të lartë e kërkesës për shkak të automatizimit të plotë të proceseve të punës dhe të prodhimit.Ata janë në përputhje me pajisjet e njëjta qëllimore si pllakat dhe laptopë

Ato janë blerë masivisht nga ndërmarrjet e mëdha dhe kompanitë digjitale, pasi ato mund të jenë të dobishme për numrin

Vëzhguesit e kompjuterit janë të interesuar në dizajnerët grafikë, lojtarë dhe përdoruesit e zakonshëm të kompjuterëve, të cilët dëshirojnë të kenë përvojë të konsiderueshme në ekran. vendoset në një vend të ngrohtë të tregut ku mund të fitoni një shumë të konsiderueshme parash nga një marrëveshje e mirë.

Ndër vëzhguesit më të mirë të blerë kompjuterë, ne mund të dallojmë markat e mëposhtme - HP, LG, ASUS, Samsung, dhe Pixie.

  • Karrige për lojra

Karrige lojrave janë të modës në ditët tona për shkak të rritjes së industrisë së lojrave online. Të gjitha karriget e lojrave janë të shtrenjta nga parazgjedhja, pasi ato janë ende pjesët më të kërkuara të TOP në Amazon. Këto lloj karrigash vendosen në kamare që ka shumë shpenzime si pajisjet e lojrave, periferikët dhe kështu me radhë.

Ne mund të vëzhgojmë një gamë të gjerë të çmimeve në këtë vend të tregut. Kostoja e një karrige të lojrave mund të fillojë me $ 500 dhe të rritet deri në $ 20,000.

Audienca që mund të interesohet në këto produkte ekskluzive përfshin entuziastët e lojërave, lojtarët profesionistë, testuesit e lojërave, tifozët e sporteve dhe lojtarët e PC dhe video games. Në mesin e markave më të renditura në karriget e lojërave të tregut, ne mund të dallojmë sa më poshtë - Openwheeler, Playseat, Commander dhe E-WIN.

Një tjetër grup i preferuar i produkteve që mund t'ju sjellin një fitim të konsiderueshëm janë pajisjet GPS . Pothuajse të gjithë shoferët përdorin këto pajisje për të lundruar në një destinacion që ata kanë nevojë. Pajisjet GPS ofrojnë përdoruesve me harta dhe rrugë më të sakta sesa smartphones. Ju nuk keni nevojë të vareni nga hartat dhe shtigjet rrugore kur keni një pajisje GPS. Pra, mund të përdoret si dëshmi e ardhshme..Për më tepër, këto pajisje janë të lëvizshme dhe mund të përdoren kudo. Paketimi i këtij lloji të produkteve, ju do t'i ndihmoni përdoruesit të zgjidhin problemet e tyre aktuale. Kjo do të thotë që ju do të jeni të dobishëm dhe produktet tuaja do të jenë në kërkesë të lartë. Blerësit potencialë të pajisjeve GPS janë shoferët e taksive, aventurierë, shoferët e ofrimit, shoferët e zakonshëm, shoferët e parë, oficerët e policisë dhe të gjithë njerëzit e biznesit që kanë nevojë të bëjnë rrugën e tyre për biznes dhe takime.

Markat më të mira të shitjes së GPS përfshijnë Garmin, Samsung dhe Rand.

Si të ketë sukses në Amazon shitjen e këtyre artikujve kryesorë të kërkuar? Para së gjithash, ju duhet të krijoni një faqe të rishikimit rreth një produkti që dëshironi të shitni me pakicë dhe të përpiqeni të renditni këtë faqe në internet. Ju duhet të promovoni këtë faqe në motorët e kërkimit të njohur si Google ose Bing me anë të pyetjes tuaj në shënjestër. Ju duhet të krijoni një listë të më të rëndësishmave për fjalëkalimet tuaja të tregut të ngrohtë të tregut. Pra, do të kërkonit një fushatë të mirë të optimizimit të motorëve të kërkimit ose do të investoni para në ndërtimin e lidhjeve përmes rrjeteve private të blogeve ose programeve të shoqërive. Mund të përfitoni nga përdorimi i faqeve të mëposhtme të shqyrtimit autoritar: Kërkimi i Konsumatorit, Raportet e Konsumatorit, CNet dhe Angazhimi.

Në fazën e dytë, ju mund të krijoni një burim web të krahasimit të çmimeve. Këtu mund të krahasoni një sërë produktesh të njëjta të ngrohtë që tregojnë çmimet e shitësve të ndryshëm. Vendet e krahasimit nuk janë të bazuara vetëm në optimizimin e motorëve të kërkimit dhe mund të tërheqin trafikun nga disa burime të ndryshme të internetit. Siguroni vizitorët e sitit tuaj me karakteristika të ndryshme, politikat e çmimeve, modelet dhe opsionet e krahasimit, dhe ata do të bëhen vizitorë tuaj të rregullt, duke sjellë trafikun e konvertuar.

Dhe së fundi, ju mund të krijoni një blog të veçantë dhe të flisni për ngrohtësinë e produkteve tuaja si një e tërë. Kjo është një teknikë e dobishme promocionale që tregon aftësinë tuaj në këtë sferë të veçantë dhe krijon një imazh pozitiv të markës. Ju duhet t'u jepni lexuesve tuaj autoritetin dhe përmbajtjen përkatëse me njohuri interesante dhe të dhëna të hulumtuara.

Përfundim

Në këtë artikull, ne mbledhim TOP sendet e kërkimit në Amazon që ne shpresojmë se do t'ju japë disa ide për produktet që promovohen për të fituar para nga platforma tregtare Amazon. Artikujt që kam përmendur në këtë artikull, kanë etiketat e larta të çmimeve dhe shesin mirë midis kërkuesve Amazon, kështu që ju keni të gjitha mundësitë për të bërë mirë me biznesin tuaj Amazon.

December 7, 2017
Cilat janë artikujt më të lartë të kërkuar në Amazon dhe si mund të përfitoni prej tyre?
Reply