Back to Question Center
0

Free Scrapers Web për jo-Profesionistë - Këshilla Semalt

1 answers:

Mjetet për të cilat do të diskutojmë këtu janë perfekte për të dy programuesit dhe jo-profesionale. Pjesa më e mirë është se ato janë në dispozicion si freeware që ndihmojnë për të kryer shumëllojshmëri të detyrave të skrapimit të internetit dhe janë të rekomanduara nga ekspertët.

Data Scraper (Chrome)

)

Është një program amazing scraping web që mund të nxjerrë informacion nga listat dhe tabelat dhe kthyer atë në skedarë XLS dhe CSV. Kjo është një zgjerim i Chrome që vjen me shumë opsione. Regjistruesi i të dhënave është i disponueshëm si në versionet e lira dhe të paguara. Nuk kërkon ndonjë kodim. Sidoqoftë, duhet të instalosh Google Chrome për të përfituar më shumë nga ky shtojcë e ftohtë - free poster design online. Ky mjet është i shkëlqyeshëm për ata që po përdorin Google Chrome si shfletuesin primar të uebit.

Karierë në internet (Chrome)

Web Scraper është në dispozicion për shkarkim të menjëhershëm dhe ju lejon të krijoni sitemaps të thjeshtë. Ju vetëm duhet të krijoni një sitemap dhe të specifikoni se çfarë lloj të dhënash doni të nxjerrni. Pastaj, mund të importoni të dhënat e marra në skedarët CSV.

Kavajës (Krom)

Është një tjetër mrekulli e mrekullueshme..com / qa / web-scraping-tool.htm "style =" text-decoration: none; fund-fund: 1px solid; "> mjet web Scraping që ju nuk duhet të humbasë. mund të nxjerrësh sa më shumë skedarë që të doni dhe të organizoni të dhëna në formate të përshtatshme.Ju vetëm duhet të zgjidhni tekstin dhe ngjisni atë në një tabelë, pastaj klikoni mbi butonin e ngjashme të skrape dhe lejoni që ky program të kryejë funksionet e tij. ) Programet në vijim shërbejnë si klientë të fuqishëm të kullës së faqes:

Octoparse

Octoparse është një kruajtës i lehtë për t'u përdorur dhe i fuqishëm që merret me faqet e internetit dinamike dhe statike me cookie ju mund të shkarkoni skedarë dhe të krijoni detyrat e craping për të nxjerrë të dhëna nga çdo vend pa ndonjë nevojë për emrin dhe fjalëkalimin.Ky freeware mbështet sistemin e Windows dhe nuk punon me sisteme të tjera. 18) ParseHub

Ashtu si Octoparse, Parsehub është një mjet i shkëlqyer për grumbullimin e të dhënave që mbledh të dhëna nga faqet duke përdorur AJAX tec hnology, JavaScript dhe cookies. Për shkak të teknologjisë së veçantë të mësimit të makinës, mund të lexojë, vlerësojë dhe transformojë dokumentet në internet në të dhënat përkatëse. Aplikacionet e saj desktop mbështesin Windows, Linux dhe Mac OS X.

Visual Scraper

Kjo është një nga scrapers më të mirë falas të internetit. Visual Scraper vjen me një ndërfaqe të thjeshtë point-and-click dhe mund të përdoret për të mbledhur një sasi të madhe të të dhënave. Ju mund të merrni me lehtësi të dhëna në kohë reale nga faqet ose faqet e dëshiruara dhe mund ta eksportojë atë në skedarët CSV, JSON, SQL dhe XML.

Hub Outwit

Është një shtojcë për Firefox që mund të shkarkohet nga dyqani zyrtar i shtesave të Firefox-it. Pasi të keni instaluar dhe aktivizuar atë, ky program do të funksionojë me shfletuesin tuaj. Përveç kësaj, ajo ka karakteristika të njohjes së pikave të të dhënave që mund ta bëjnë përvojën tuaj të scraping si të këndshme dhe të përshtatshme të jetë e mundur. Vendosja e saj është mjaft e thjeshtë dhe mund të nxjerrni shpejt të dhënat që ju nevojiten. Të dhënat e grisura ruhen në formatet JSON, RSS dhe XML.

December 8, 2017
Free Scrapers Web për jo-Profesionistë - Këshilla Semalt
Reply