Back to Question Center
0

Eksperti i Semalt shpjegon si të nxjerrë të dhënat nga një faqe interneti

1 answers:

Scraping në internet, i njohur gjithashtu si nxjerrja e të dhënave në internet, është një teknikë e përdorur për nxjerrjen e informacionit nga interneti. Mjetet e scraping web arrijnë faqet e internetit duke përdorur Hypertext Transfer Protocol dhe e bëjnë të lehtë për ne që të nxjerrim të dhëna nga faqet e internetit të shumta. Nëse dëshironi të grumbulloni dhe të grumbulloni informacione nga faqet e internetit të veçanta, mund të provoni skrapin e uebit software.

1. 80 këmbët

Është një nga mjetet më të mira të nxjerrjes së të dhënave. 80 këmbët janë të njohura për ndërfaqen e saj të përdorimit. Përcakton dhe strukturon të dhënat sipas kërkesave tuaja. Ajo merr informacionin e kërkuar në sekonda dhe mund të kryejë një sërë detyrash në të njëjtën kohë. 80 këmbët është zgjedhja paraprake e PayPal, MailChimp dhe Facebook.

2. Spinn3r

Me Spinn3r, ne mund të shkoj të marrim të dhëna dhe të gërmoj gjithë faqen e internetit të përshtatshme. Ky mjet nxjerr të dhëna nga faqet e internetit të mediave sociale, në mediat e lajmeve, në RSS dhe në ATOM dhe në bloget private. Mund t'i ruani të dhënat në formatet JSON ose CSV. Spinn3r scraps të dhënat në më shumë se 110 gjuhë dhe heq spam nga skedarët tuaj. Admin console e saj na lejon të kontrollojmë botët, ndërkohë që faqja e tërë është duke u scraped.

3. ParseHub

ParseHub mund të dhënat nga faqet e internetit që përdorin cookies, përcjellëse, JavaScript dhe AJAX. Ajo ka një teknologji gjithëpërfshirëse për mësimin e makinës dhe një ndërfaqe të lehtë për t'u përdorur. ParseHub identifikon dokumentet tuaja të uebit, kryen ato dhe siguron prodhimin në formate të dëshirueshme. Ky mjet është i disponueshëm për përdoruesit e Mac, Windows dhe Linux dhe mund të trajtojë deri në katër projekte zvarritëse në të njëjtën kohë.

4. import. io

Është një nga programet më të mira dhe më të dobishme për grumbullimin e të dhënave . import. io është i famshëm për teknologjinë e saj të fundit dhe është i përshtatshëm për programuesit dhe jo-programuesit. Përcakton të dhëna nga faqet e shumta të internetit dhe e eksporton atë në formatet CSV dhe JSON. Ju mund të kryqëzoni më shumë se 20,000 faqe në një orë dhe të importoni. io ofron një aplikacion falas për përdoruesit e Windows, Linux dhe Mac.

5. DEXI. io

Nëse jeni duke kërkuar të nxjerrni tërë faqen e internetit, duhet të provoni Dexi. io. Është një nga scrapers dhe crawlers më të mirë dhe më të dobishëm të të dhënave. DEXI. io është i njohur edhe si Cloud Scrape dhe mund të merret me qindra faqe në internet për minutë. Botimi i tij i bazuar në shfletues krijon crawlers dhe nxjerr të dhëna në kohë reale. Sapo të nxjerrë të dhënat, mund ta ruani në kutinë. neto ose Google Drive ose ta shkarkoni direkt në hard drive tuaj.

6. Webhouse. io

Kjo strukturë aplikimi me bazë browser-i organizon të dhënat tuaja të përshtatshme. Webhouse. io është më i njohur për të dhënat e veta që zvarriten pronat dhe teknologjia e mësimit të makinës. Me këtë shërbim, ju mund të zvarritni një sasi masive të të dhënave nga burime të ndryshme në një API të vetme. Ai është i aftë të kapë mijëra faqe në një orë dhe nuk komprometon cilësinë. Të dhënat mund të eksportohen në formate XML, JSON dhe RSS.

7. Visual Scraper

Ky është një softuer i dobishëm dhe i dobishëm për nxjerrjen e të dhënave. Me Visual Scraper, ju mund të shkoni të merrni të dhënat në kohë reale dhe mund ta eksportoheni në formate si JSON, SQL, CSV dhe XML. Ajo është më e njohur për ndërfaqen e saj me pikë dhe kliko dhe mund të copëtojë skedarët PDF dhe JPG Source .

December 22, 2017