Back to Question Center
0

Si backlinks nga PR8 burimet web mund të ndikojë në faqen tuaj SEO?

1 answers:

Lidhjet përbrenda janë faktorë shumë të rëndësishëm për faqet e internetit. Nëse doni të rritni trafikun e internetit dhe pozicionet e rangimit, mënyra më e mirë për ta bërë këtë është blerja e PR 8 backlinks. Ekzistojnë shumë burime autoritative të internetit nga të cilat ju mund të merrni backlinks të cilësisë dofollow. Sidoqoftë, jo të gjithë webmasters dinë si të marrin backlinks nga këto burime dhe mendojnë se nuk është e mundur apo e kushtueshme.

Në këtë artikull, ne do të diskutojmë metodat e marrjes së backlinks të lartë nga burimet dhe platformat në internet të Google, si Google+ dhe të tjerë. Ne do t'ju tregojmë se është mjaft e lehtë dhe e lirë për të marrë lidhje me Google. Pra, le të fillojmë!

Si të krijoni PageRank 8 backlinks dofollow nga Google Drive?

Hapat e mëposhtëm do t'ju ndihmojnë të merrni lidhjet relevante dhe cilësore të jashtme nga Google dhe të ngrini autoritetin e domain. Për më tepër, këto backlinks do t'ju ndihmojnë për të rritur faqen tuaj PageRank dhe për të rritur trafikun organik në faqet tuaja.

 • Identifikohuni në llogarinë tuaj Gmail ose nëse ende nuk keni një, krijoni detajet e hyrjes në Gmail.
 • Hapni Gmail-in tuaj dhe klikoni në seksionin "Drive tim".
 • Krijo dosjen e re në diskun e Google. Ju mund të jepni ndonjë emër në dosje.
 • Pas kësaj krijoni një skedar HTML në notepad. Këtu duhet të futni lidhjen tuaj të faqes në tekstin përkatës të ankorimit. Për të kryer këtë detyrë, duhet të futni kodin e veçantë HTML me blogun tuaj ose URL-në e faqes.

Backlinks falas në faqen tuaj të internetit

 • Kur të jetë bërë kodi, duhet ta bëni këtë dosje dhe skedar të dukshme te bots Google. Sigurohuni që përdorni një tag dofollow me lidhjen tuaj të faqes. Pastaj klikoni mbi butonin "Share" dhe ndani skedarin tuaj me publikun.
 • Hapni cilësimet e ndarjes dhe zgjidhni opsionin "Publik në internet". Dosja juaj është e hapur për të gjithë tani.
 • Klikoni në dosje dhe zgjidhni butonin "Detajet dhe aktiviteti".
 • Në anën e djathtë, do të shihni seksionin "Detajet". Kopjo lidhjen tënde atje.
 • Hapni skedën e re në shfletuesin tuaj dhe ngjiteni URL-në e kopjuar.
 • Futni aty emrin tuaj të skedarit dhe futni.
 • Si rezultat, ju do të vëzhgoni faqen e kërkuar me backlinks dofollow.

Si të krijoni PageRank 8 backlinks dofollow nga Google Plus?

Google Plus është platforma e mediave sociale në pronësi të Google që ofron një mundësi të jashtëzakonshme për ekspertët e SEO për të krijuar disa backlinks të cilësisë dofollow. Ju mund të ndërtoni backlinks PR8 dofollow në seksionin Rreth dhe pjesën Story. Për më tepër, mund të krijoni lidhje në të dyja faqet dhe Profilin duke përdorur tekstin tuaj ankorues. Çdo gjë që ju nevojitet është të plotësoni informacionin rreth vetes në seksionin e mësipërm dhe të vendosni backlinks dofollow në faqen tuaj atje.

Si të krijoni PageRank 8 backlinks dofollow nga Wikipedia?

Një pjesë e vlefshme e përmbajtjes nga faqja ose blogu juaj mund të përdoret si burim nga Wikipedia. Duke kërkuar në fushën tuaj të ekspertizës, duke shtuar në një subjekt përkatës dhe duke cituar autoritetin do të krijojë disa lidhje të cilësisë PR10 me cilësi të lartë në burimin tuaj të uebit Source .

December 22, 2017